Nasi Partnerzy - G Data

G DATA

1995 - to rok założenia firmy G DATA Software Sp. z o.o. Początkowo działaliśmy pod nazwą LTP Media Software - G DATA Software Sp. z o.o. Już na starcie naszej działalności wzięliśmy udział w międzynarodowych targach informatycznych m.in. Softarg '95. Od początku nasze kroki skierowaliśmy na intensywną walkę z wirusami komputerowymi. W naszej ofercie handlowej pojawił się program AntiVirenKit 5, który później doczekał się swojego następcy w postaci AntiVirenKit 6. Do sprzedaży wprowadziliśmy niezwykle funkcjonalny program adresowy o nazwie AMASYS 1.0, a następnie jego ulepszoną wersję AMASYS 2.0. Energiczne prace zaowocowały opracowaniem programu szyfrującego TopSecret 1.2.

  W czerwcu 1998 roku, przekształciliśmy ostatecznie nazwę naszej firmy na G DATA Software Sp. z o.o. Do sprzedaży wprowadziliśmy Power AdressManager 3.0 - nowy polski program do zarządzania informacją, który zastąpił AMASYSA. We wrześniu tego roku, do naszej oferty dołączył nowy AntiVirenKit 8, 32-bitowy następca AVK 6.

Rok 1999 przyniósł bardzo dynamiczny rozwój naszej firmy, czego owocem było wprowadzenie na rynek trzech nowych programów. Już na kwietniowych targach Infosystem'99, mogliśmy zaprezentować nową wersję programu antywirusowego - AntiVirenKit 9. Jesienią do naszej oferty doszły dwa, nowe produkty z serii programów zabezpieczających dane: TopSecret DataSafe i Notebook Security Kit. Pierwszy z nich to - TopSecret DataSafe - program szyfrujący zasoby w "katalogu Sejf" za pomocą 1024-bitowego klucza kodującego. Natomiast Notebook Security Kit - to zestaw łączący zalety ochrony antywirusowej programu AntiVirenKit 9 z mocą zabezpieczenia danych programu TopSecret DataSafe. Dzięki niezwykle niskim wymaganiom sprzętowym tego zestawu, w porównaniu z jego możliwościami, Notebook Security Kit cieszył się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników komputerów przenośnych.

Rok 2000, to czas intensywnych prac nad poszerzeniem możliwości programu Power AdressManager 3.0 (seryjny e-mail, fax, system wyszukiwania, baza teleadresowa...).

Wczesną wiosną 2001 roku ukończyliśmy prace nad nowymi wersjami programów Power AdressManager 2001 oraz AntiVirenKit Generacja 10. Dzięki dodatkowym modułom i prostocie obsługi, AVK10 stał się jednym z najlepiej sprzedających się programów antywirusowych na rynku. W maju 2001 wprowadziliśmy do sprzedaży AntiVirenKit Client/Server - program nastawiony na zarządzanie z poziomu administratora oraz szeroko pojętą automatyzację ochrony antywirusowej sieci.

Podczas targów Infosystem 2002 zaprezentowaliśmy aż trzy nowości. Pierwsza z nich to program AntiVirenKit 11 professional, który gruntownie zmienił podejście do ochrony antywirusowej - dwa, w pełni kompatybilne silniki antywirusowe oraz dwie niezależne bazy sygnatur wirusów. Teraz określenie "bezpieczeństwo" nabrało innego wymiaru... Kolejna nowość to polska przeglądarka plików graficznych - FotoOffice. Program umożliwia przeglądanie, katalogowanie, grupowanie, sortowanie i archiwizacji cyfrowych zdjęć i grafik. Trzecia, najbardziej rozrywkowa z naszych nowości prezentowanych na targach Infosystem 2002, to KoktajlBar - leksykon ponad 2000 koktajli z obszerną bazą pojęć oraz rozbudowanym system wyszukiwania. 10 maja 2002 roku, program Power AdressManager 2001 otrzymał tytuł LIDER RYNKU 2002, jako Najlepszy w Polsce program do zarządzania bazą danych o klientach działów handlowych, marketingu, sekretariatów... Latem udostępniliśmy bezpłatną wersję programu do ukrywania katalogów i całych dysków - SekretNIK. W grudniowym numerze magazynu CHIP (12/2003), FotoOffice otrzymał nominację do plebiscytu "PRODUKT ROKU 2003 - wybór czytelników".

W marcu 2003 do sprzedaży wprowadziliśmy AntiVirenKit 12 professional. Od początku roku program zwyciężył w dziesięciu testach programów antywirusowych, w tym test przeprowadzony przez niezależną organizację AV-TEST w Magdeburgu. AVK 12 otrzymał także dwie nagrody "VIRUS BULLETIN" za 100% wykrywalność. 24.04.2003 roku program FotoOffice otrzymał nominację do Godła TERAZ POLSKA 2003, a 28 maja 2003 roku otrzymał tytuły LIDER RYNKU 2003 i EURO LEADER 2003, jako Najlepsza w Polsce i Europie przeglądarka plików graficznych. Na początku maja zaprezentowaliśmy nową wersję polskiego programu szyfrującego TopSecret Next Generation. Program umożliwia przechowywanie informacji w zaszyfrowanym, Wirtualnym Sejfie (dysku) oraz szyfrowanie wiadomości wysyłanych pocztą elektroniczną. Także w maju podpisaliśmy umowy handlowe z California Computer S.A. i siecią sklepów Vobis Microcomputer Sp. z o.o. Czerwiec to czas premiery nowej, rozbudowanej wersji polskiej przeglądarki graficznej FotoOffice 2. Nowością w programie jest obsługa ponad 50 formatów, w tym *.jpg2000, korekcja "czerwonych oczu", tworzenie prezentacji slajdów HTML, obsługa nagrywarek CD i DVD oraz multisesyjnego zapisu płyt CD.

Rok 2004 rozpoczynamy od nowej wersji programu AntiVirenKit 2004 professional, który już na starcie otrzymał nagrodę Luty 2004 "VIRUS BULLETIN" za 100% wykrywalność. Opracowaliśmy i udostępniliśmy na płytę Komputer ŚWIAT EKSPERT nr 1/2004 najnowszą wersję programu do ukrywania katalogów i całych dysków - SekretNIK 2004.

Kolejne lata to ciągłe rozwijanie oferty oprogramowania i sieci dilerskich, w tym nawiązanie współpracy z dystrybutorami ABC DATA i Tech DATA. W roku 2007 G DATA cieszyła się już stabilną pozycją na rynku związanym z bezpieczeństwem IT. Wyróżniano ją nie tylko za nowatorskie rozwiązania, ale i skuteczność. G DATA TopSecret NextGeneration 4.0, najnowszy program do szyfrowania danych na dysku, jest obecnie najbardziej zaawansowanym narzędziem w Polsce i Europie. Uznanie zyskał także FotoOffice2007, program zarządzający plikami graficznymi, posiadający funkcje wysyłania zdjęć do fotolabów. Oferta firmy w roku 2007 poszerzyła się o kolejny produkt antywirusowy G DATA TotalCare, który gwarantuje użytkownikom najwyższej jakości ochronę danych, znajdujących się w komputerze. Kolejne lata to ciągłe rozwijanie oferty oprogramowania i sieci dilerskich, w tym nawiązanie współpracy z dystrybutorami ABC DATA i Tech DATA. W roku 2007 G DATA cieszyła się już stabilną pozycją na rynku związanym z bezpieczeństwem IT. Wyróżniano ją nie tylko za nowatorskie rozwiązania, ale i skuteczność. G DATA TopSecret NextGeneration 4.0, najnowszy program do szyfrowania danych na dysku, jest obecnie najbardziej zaawansowanym narzędziem w Polsce i Europie. Uznanie zyskał także FotoOffice2007, program zarządzający plikami graficznymi, posiadający funkcje wysyłania zdjęć do fotolabów. Oferta firmy w roku 2007 poszerzyła się o kolejny produkt antywirusowy G DATA TotalCare, który gwarantuje użytkownikom najwyższej jakości ochronę danych, znajdujących się w komputerze.

Rok 2008 to dla G DATA Software rok kolejnych premier, nagród i dalszego rozwoju. G DATA AntiVirus wygrywa w teście magazynu Computerbild, w Polsce program G DATA InternetSecurity po raz kolejny zostaje uznany przez redakcje miesięcznika PC Format za najlepszy pakiet do ochronny. Na targach CeBIT 2008 firma prezentuje takie produkty, jak przeznaczony do ochrony komputerów przenośnych G DATA NotebookSecurity, a także G DATA ClientSecurity – wzbogacone o firewall, kompleksowe rozwiązania zabezpieczające firmowe komputery.

 

 


 

Sprawdź produkty G-DATA na 2MNET. Zapraszamy>>>


NasiPartnerzy
  • iERP
  • Bis Senator
  • Microsoft
  • g data